Çocuklar İçin Şiirler

Şiirler, kadim zamanlardan beri yüreğimizi ferahlatan, duygularımızı tam olarak yansıtamasa da en iyi ifade eden araçlardan biri olmuştur. Bu yazımızda sizler ile, çocuk gerçekliğine en uygun şiirlerin toplandığı bazı kitapları tanıtmak istiyoruz. Şiirleri birlikte okuyup, çocuğun yorumlarını dinlemenizi öneririz. Keyifli okumalar

Bahsetmek istediğimiz ilk kitap Kuş Uçtu Şiir Kaldı. Kitap, iki başarılı yazar Mavisel Yener ve Aytül Akal’ın birbirlerine yolladıkları şiirlerden oluşmuş. Yazarlarımız o kadar çok ve güzel şiirleşmişler ki, dayanamayıp sonunda bunu kitap haline getirmeye karar vermişler. Aslında diş hekimi olan Mavisel Yener, gençler ile ilgili pek çok STK’nın destekleyicisi. Uzun zamandır da çocuklar için farklı yaş gruplarına uygun kitaplar yazıyor. Aytül Akal ise Washington International University’den mezun bir eğitimci. 1981’den bu yana çeşitli kuruluşlarda çocuklar için yazılar yazıyor. Biz kitabı çok sevdik, sizin de beğeneceğinizi düşünüyoruz.

Diğer kitabımız, Şiir Gemisi, Ayla Çınaroğlu’nun eseri. Yazarımız 1939 yılında Ankara’da doğdu. 1961 yılında Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, Grafik Sanatlar Bölümü’nü bitirdi, grafiker olarak çalıştı.1972 yılından bu yana çocuklar için yazıyor ve kitaplarından bir bölümünü resimliyor. Şiirlerinde çocuk gerçekliğini yansıtarak etkili bir üslup kullanıyor. 8-12 yaş için önerdiğimiz kitabımız ile keyifli okumalar !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir