İlk Okuma Kitapları

Merhabalar, yeni bir yazı ile karşınızdayız. Malum bir dönem daha sona erdi ve yarıyıl tatili başladı. Öncelikle herkese eğlenceli bir tatil dilerken, yeni okumaya başlamış miniklerimiz için bu tatili değerlendirebilecekleri ‘ilk okuma’ kitapları hazırladık. Keyifli okumalar !

İlk kitabımız Madeline Finn ile Kütüphane Köpeği. Lisa Papp’ın hem illüstratörlüğünü hem de yazarlığını yaptığı kitap aslında bir dostluk hikayesi. Kitabın Türkiye’deki yayınevi Hep Kitap. Kütüphanede geçen bu sıcak hikayenin, okumaya yeni başlayan minik dostlarımızın okuma hevesini daha da artıracağına inanıyoruz  🙂

Kitap, hikayesinin yanında görselleri ile de çokça etkileyici. kitabın anlatıldığı bir Youtube videosu da mevcut ;

 

 

 

 

 

Tübitak Yayınevi’nin İlk Okuma Kitaplığı Serisi minik kitap severler için önerebileceğimiz diğer kitapları kapsıyor. Seri, farklı hayvanları ya da bilim dünyasındaki farklı konuları kısaca ve ana hatlarıyla anlatıyor. Kitapların kalınlığı ve yazı büyüklüğü, okumaya yeni başlayanlar için gayet uygun. Herkes için faydalı ve ufuk açıcı temel bilgileri içeren bu seriyi okuyan herkesin çok keyif alacağını düşünüyoruz. Keyifli okumalar !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir