Bizi Tanıyın

Merhaba! Bizler üniversitede tanışmış bir grup arkadaşız. Bazılarımız mezun oldu, bazılarımız ise eğitim hayatına devam ediyor. Amacımız, lisans hayatımızda edindiğimiz teorik bilgileri, sahada deneyimlediğimiz tecrübelerimizle  harmanlayıp, erken çocukluk alanıyla, eğitimle ya da gelişim psikolojisiyle ilgilenen herkesle paylaşmak.

Bu fikir nasıl oluştu?

Bu fikir Boğaziçi Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nde okutulan ‘Erken Çocukluk Döneminde Müfredat’ dersi kapsamında bir fikir olarak doğru. Fark ettik ki, İnternet üzerinde eğitim ve erken çocukluk alanında ciddi bir bilgi kirliliği var.  Bu bilgi kirliliğini engellememiz mümkün değil fakat alternatif bir İnternet sitesi kurarak topluma fayda sağlayabiliriz 🙂 Aynı zamanda bu bilgi kirliliğinin en önemli sebeplerinden birinin Türkçe kaynak eksikliği olduğunu fark ettik. Bu sebeple, ilgimizi çeken makaleleri ya da haber metinlerini çevirmeye karar verdik.

Neden Highfro? Highfro ne demek?

Highfro Highscope ve Frobel Eğitim Akımlarının birleşmesinden ortaya çıktı. Eğitim akımlarını incelerken, bu iki akım bizi çok etkiledi.  Dünya çapında bilinen bu iki eski eğitim akımı ile ilgili ayrıntılı bilgiyi İnternet sitemizden bulabilirsiniz 🙂

*Olumlu ve olumsuz eleştiriler bizim için çok değerli, lütfen bizimle fikirlerinizi paylaşın.

**Ekibimizde katılmak isterseniz, iletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz.